Odborné učiliště, praktická škola, základní škola, mateřská škola Příbram IV, příspěvková organizace

Při odborném výcviku žáci oboru Zahradník krásně osázeli záhon u hlavního vchodu.

Dne 11. 09. 2020 navštívili žáci prvního ročníku oboru zahradník „Luční kvítí nad Haldou“ na Březových Horách. Jedná se o prostor v klidné části Příbrami, sloužící k venkovní výuce a relaxaci o rozsahu 250 m2. Vznikla zde luční louka s rostoucími a kvetoucími letničkami či trvalkami, na které nalétávají včely, motýli, čmeláci. Součástí je i hmyzí hotel.  Žáci měli možnost si vše prohlédnout, vyfotit, poznávat luční kvítí a hmyz.

Dne 1. 10. 2020 zasadili zahradníci nový strom, lípu, která nahradila jedli, jež svojí velikostí ohrožovala okolní nemovitosti.

Jak se zahradníci v září a říjnu činili

Od letošního školního roku 2020/2021 mají žáci možnost studovat nový učební obor Zahradník. Třída 1ZH nezahálela a pod vedením učitele odborného výcviku F. Adama v měsíci září realizovala založení zahrady s vyvýšenými záhony, skleníky, a to vše vlastními silami! Rovněž esteticky upravili venkovní - vstupní část naší školy a to podzimní výsadbou.

Na konci září využili příznivého počasí a vyjeli se inspirovat na zámek Dobříš do anglického a francouzského parku. Počátek října probíhal v duchu vlastního tvoření. Žáci vyzkoušeli vázání a aranžování podzimních věnečků.

Mgr. Šárka Vylitová

Práce zahradníků v době podzimní DV

Ráda bych touto formou vyzvedla práci třídy 1ZH. Jednotlivce ohodnotím a pochválím osobně, zaslouží si to! Poděkování náleží i spolupracujícím rodičům! V době distanční výuky se žáci snažili a tvořili – filigrány, různé typy aranžmá – zápichy, truhlíky, vánoční věnce…  Krátkou ukázku z tvoření najdete ve fotogalerii.

Mgr. Šárka Vylitová

Práce zahradníků v čase distanční výuky

Individuální konzultace jsou v plném proudu! Zahradníci nezahálí,  učí se a tvoří…Jednotlivci přesazovali a rozsazovali pokojové květiny  - lopatkovce a pelargonie.

Nastal čas setí! Jednotlivci využili teoretické znalosti z odborných předmětů a uplatnili,...vyzkoušeli v praxi - vysemeňují rostliny.

Mgr. Šárka Vylitová

Práce zahradníků v čase únorové distanční výuky

Čas setí pokračuje…zahradníci nelení a na jaře se jim zazelení! Snaží se i v teoretických předmětech. Jednotlivci tvoří projekty z Estetiky na jednotlivá období – od starověku, přes dadaismus,…po současné moderní umění.

Mgr. Šárka Vylitová

Práce zahradníků v čase KVĚTNOVÉM

Naši zahradníci pokračují v odborném výcviku pod vedením učitele OV, Františka Adama, a zvelebují nejen okolí školy. Ve fotogalerii je malá ukázka jejich práce.

Mgr. Šárka Vylitová

 

 

Práce zahradníků v čase BŘEZNOVÉ distanční výuky pokračují

Zahradníci i v čase březnové DV nezaháleli. Tvořili a připravovali se na příchod svátků jara – Velikonoc. Ve fotogalerii malá ukázka jejich práce.

Mgr. Šárka Vylitová

Projekty

Investice do vzdělání

 • ZŠ a MŠ Příbram IV - Šablony II - reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0009734
 • CZ.06.2.67/0.0/0.0/18_108/0010861 86. Výzva IROP – Infrastruktura vedoucí k přechodu do škol hlavního vzdělávacího proudu a k samostatnému způsobu života – SC 2.4
 • Rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností žáků
 • Moderní škola 2010
 • Modernizace škol zřizovaných Středočeským krajem
 • Comenius: Evropa - naše země

SFŽP

 • Zateplení budovy dílen
 • Zateplení objektu školního zařízení
 • Změna lokálního zdroje tepla a zateplení budovy školy a tělocvičny

Finanční podpora a nadace

 • Česká Nadace 2000
 • BOVYS - Ovoce a zelenina do škol, Mléko  do škol
 • WOMEN FOR WOMEN, o. p. s. - Obědy pro děti
 • ETELA o. p. s.
 • Zdravá 5 - Nadační fond Albert

Napište nám...

Kontakty

Úřední hodiny

Pondělí 7:00 - 10:00 / 12:30 - 14:00
Úterý 7:00 - 10:00 / 12:30 - 14:00
Středa 7:00 - 10:00 / 12:30 - 14:00
Čtvrtek 7:00 - 10:00 / 12:30 - 14:00
Pátek 7:00 - 10:00 / 12:30 - 14:00

Úřední e-mailová adresa školy:

ouppb@kr-s.cz

ID datové schránky: qisxkys 

Více kontaktů >>
Developed by: Smartim.cz